Czas wyboru

Time to Choose
reż.Charles Ferguson/USA/2016/97 min.
Miejsce
Data
Czas
Iluzjon, sala Stolica
2017-05-12
16:00
Kinoteka, sala 4
2017-05-15
14:45

Zmiany klimatyczne to największe wyzwanie, z jakim ludzkość kiedykolwiek miała szansę się zmierzyć. Ale to również nasza największa nadzieja. Mamy w zasięgu ręki rozwiązania, których potrzebujemy, ale nie mamy dużo czasu na ich wdrożenie. Reżyser Charles Ferguson, który ma na swoim koncie nominację do Oscara®, przedstawia zagrożenia, przed którymi stoimy i pokazuje niezwykłe historie ludzi zmieniających świat na lepsze. Narratorem filmu jest nagradzany aktor Oscar Isaac, który przekonuje, że czas podjąć działania, aby powstrzymać globalne zagrożenie. A jest ich wiele.

Poznajemy prawdziwe koszty wydobycia paliw kopalnianych i uprzemysłowionego rolnictwa, oglądając ich prawdziwe skutki i ofiary: mieszkańców Appalachów, którzy chorują z powodu zatrutej węglem wody, niebezpieczne wyrobiska węglowe w Chinach, czerwone nocne niebo nad polami naftowymi i gazowymi w Nigerii, korupcję związaną z wycinką lasów w Indonezji. Poznajemy też fascynujące historie innowatorów, przywódców i zwykłych ludzi walczących o czystszy i bardziej zróżnicowany świat.

Lyndon Rive, szef SolarCity i laureat Nagrody Nobla Mohammed Yunus pokazują, jak można uzyskać dostęp do niedrogiej i odnawialnej energii. Jane Goodal uświadamia nam związek klimatu ze zwierzętami. Gunernator Jerry Brown wzywa przywódców do działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, a chińscy przedsiębiorcy z branży odnawialnej energetyki przekonują o zaletach zbudowania jednej z największych instalacji energii odnawialnej na świecie. Poznajemy też zwykłych ludzi, którzy opowiadają o zakończonej sukcesem walce o ochronę przed skutkami wydobycia paliw kopalnianych i uprzemysłowionego rolnictwa. Film pokazuje nie tylko zagrożenia środowiska, w którym żyjemy, lecz również sposoby naprawy popełnionych przez nas błędów. Próbuje uchwycić ostatni moment, w którym mamy jeszcze szansę zmienić bieg historii ludzkości.              

DŁUŻSZY OPIS
KRÓTSZY OPIS

 • czas trwania:
  97 min.
 • kraj/rok:
  USA/2016
 • reżyser:
  Charles Ferguson
 • zdjęcia:
 • produkcja:
 • wybrane festiwale i nagrody:

Inne filmy z sekcji

Klimat na zmiany

Opuszczona ziemia
Abandoned Land
Ziarno: nieznana historia
SEED: The Untold Story
Punkt krytyczny. Energia OdNowa
The Tipping Point. Energy aNew
Inne filmy z tagiem

# ekologia

Magia plonów
Mécanomagie
Morze jutro
Sea Tomorrow
Opuszczona ziemia
Abandoned Land
Inne filmy z konkursu

Green Warsaw Award

Ziarno: nieznana historia
SEED: The Untold Story
Punkt krytyczny. Energia OdNowa
The Tipping Point. Energy aNew
W imię zwierząt
In The Name of The Animals
 
Doc shop
Kup nasze filmy na DVD
NEWSLETTER
Zapisz się do newslettera