Christian Tod urodził się w 1977 roku w Linz. Jest filmowcem i ekonomistą. Jego debiutancki film, “Fatsy – The Last Cowboy of Austria”, został wyróżniony na festiwalu Crossing Europe w Linz w 2007 roku, a pierwszy długometrażowy dokument, “Es muss was geben”, był 3 lata później filmem otwarcia tego samego festiwalu. Trafił też do oficjalnej selekcji Filmfest München 2010, a w 2011 roku także do dystrybucji filmowej w całej Austrii. Film cieszył się uznaniem zarówno krytyków, jak publiczności i ugruntował pozycję Toda w świecie filmu. Jego najnowsze dzieło, “Free Lunch Society”, łączy oba (film i ekonomia) pola ekspertyzy reżysera, mówiąc o rzeczach ważnych nie tylko dla samego twórcy, ale dla przyszłości całej ludzkości.
Urodził się w 1987 roku i wychował w Eindhoven. Studiował sztuki i nauki liberalne, skupiając się na filozofii, kryminologii, filmoznawstwie i dziennikarstwie. W 2010 roku wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy „Day is Done”. Jako student Holenderskiej Akademii Filmowej wyreżyserował nagradzane na całym świecie filmy krótkometrażowe: „Escort” (2013, kandydat do Oscara) oraz „Onder ons” (2014). Na naszym festiwalu będzie można obejrzeć jego pełnometrażowy debiut: „Obcy w raju” („Stranger in Paradise”), który otwierał festiwal IDFA 2016.
Max Kestner ukończył studia w National Film School of Denmark w 1997 roku. W 2004 roku nakręcił film '”Max by chance”, który został pokazany podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie (IDFA). Jest autorem szeregu długometrażowych filmów dokumentalnych i laureatem wielu nagród Duńskiej Akademii Filmowej.
Para reżyserów mieszkających na stałe w Holandii. Petr to międzynarodowej sławy reżyser zajmujący się prawami człowieka, którego szeroko nagradzane filmy były pokazywane na ponad 250 festiwalach na całym świecie i transmitowane w ponad 30 krajach. Corinna jest producentką kreatywną i reżyserką słynącą z nowatorskiego podejścia do opowiadania historii. Jej obecne projekty skupiają się wokół artystów tworzących w krajach, gdzie zagrożona jest wolność słowa. Wspólnymi siłami wyreżyserowali film „Birma – kraj poezji” („Burma Storybook”), który pokażemy na festiwalu.